Hakkımızda

MERTSAV, 1994 yılında av tüfeği imalatı ile üretime başlamıştır. 1997 yılından sonra ise savunma sanayine yönelik çalışmalarına ağırlık vermiştir. 20 yılı aşan deneyimi, güçlü tasarım ve mühendislik yeteneği, son teknoloji makine ve ekipman teçhizatı ile savunma sanayinde oldukça önemli işler yapmış ve halen de yapmaya aday bir firmadır.

Uzman kadrosuyla sürekli yenilik ve araştırma geliştirme arayışında olan MERTSAV, Istanbul Pendık’te yer alan ve 5000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde 170 kişilik ekibiyle, üretim ve ÜR-GE faaliyetlerine devam etmektedir. 2020 yılı içerisinde ise Kırıkkale İhtisas Silah OSB’de ikinci üretim tesisimiz faaliyete geçecektir.

MERTSAV, MKE Silah Fabrikası’na, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 22 yıldır MG-3, G-3, MP-5, HK-33, MPT-76, MPT-55, Bora-12, Bomba atar gibi silahların en kritik ana parçalarını ve Gaz Tüfekleri ile Bomba İmha Ekipmanlarını yüksek kalite ve adetlerde üretmiş ve günümüzde de üretmeye devam etmektedir. Bu özelliğimiz bizi MKEK, TSK ve EGM’nin en önemli tedarikçilerinden biri haline getirmiştir.

MERTSAV
MERTSAV
MERTSAV
MERTSAV
MERTSAV
MERTSAV