Hakkımızda

Hakkımızda ve Tarihçemiz

  • Vizyonumuz

Kalitede en üst seviyeye çıkarak , çalıştığı kurum ve kuruluşların geleceğiyle kendi yarınlarını bütünleştirebilecek, gelişimini sürekli kılacak, yenilikçi ve cesur, takım gücüne inanan, yaratıcı genç beyinlerle çalışarak zirvede olmayı hedefleyen bir şirket profiline sahip olmaktır.

  • Misyonumuz

Türkiye’de ve Dünyada Savunma ve güçlü olduğumuz Ar-Ge sektöründe öncü ve lider anlayışla en mükemmel deneyimi müşterilerine yaşatmak ve ölçülebilir büyük değerler oluşturmak. Savunma alanda dışa bağımlılığını azaltıp, marka bilinirliğini artırarak ulaşan, halkına gurur veren bir şirket olmak.

  • Hedefimiz

Bütün Savunma sanayi ve pazarı yakından izleyen ve tanıyan, firmaların beklentilerini en hızlı, en rekabetçi ve en kaliteli ürün ve hizmetlerle karşılayabilen, çalışan ve iş ortakları ile dinamik, yenilikçi ve sürekli gelişimi hedefleyen, sektörün lideri olacak bir şirket oluşturmak ilk ve öncelikli görevimizdir.

MERTSAV, iş yaşamına 1994 yılında av tüfeği imalatıyla başlamıştır. 1997’den sonra da savunma sanayine yönelik çalışmalara ağırlık vererek ilerlemiştir.

Bu süre içerisinde MKEK, TSK ve EGM nin birçok projesinde rol almış, bu projelerin AR-GEsinde, tasarımında ve üretiminde üstlendiği görevleri başarı ile tamamlayarak Türkiye’de savunma sanayinde önemli bir firma haline gelmiştir.

Uzman kadrosuyla sürekli yenilik ve araştırma geliştirme arayışında olan MERTSAV, birçok endüstriyel tasarım ve patent belgesine de sahiptir. Ayrıca AR-GE konusunda TÜBİTAK destekli bir projeyi başarıyla bitirmiş, bir diğeri üzerinde de çalışmalarına devam etmektedir.

MERTSAV, kendi tasarımı ve üretimi olan tek atımlı ve tamburalı gaz tüfekleri ile de dünyada iddalı firmalar arasına girmiştir.

Tabanca ve av tüfeği yedek parça üretiminde oldukça iddalı olan firmamız üretiminin %60 ‘ını Beretta SPA (Italya) ya ihraç etmektedir.

Konusunda hep en iyiyi yapmayı ilke edinen firmamız çalıştığı konularda hep iddalı olmuştur, olmaya da devam edecektir.

MERTSAV, endüstriyel tasarım ve patent belgesine sahiptir.